Nevädzova 6 - Obchodné centrum RETRO BRATISLAVA (Ružinov)
0908 777 700

Komandor - Interiér na mieru

  • Home
  • Komandor - Interiér na mieru
Pri výbere alebo projektovaní domu nemyslite len na peknú obývačku či kuchyňu, ale aj na praktické šatníky – úložné priestory. Aj keď sú „neviditeľné“, to, či sú premyslene navrhnuté, sa významne odrazí na fungovaní domácnosti. Určite by mali byť vstavané skrine alebo šatníky prístupné z detskej izby a zo spálne – ideálne je, keď má každý člen rodiny vyhradený vlastný odkladací priestor. V rodinnom dome sa odporúčajú šatníky – praktický je šatník medzi spálňou a kúpeľňou, kde sa môžete prezliecť, dať veci do koša na špinavú bielizeň, prípadne tu môže byť aj miesto na žehlenie.

Šatníky bývajú zariadené podobne ako vnútro vstavanej skrine – policovým systémom s priestorom na vešanie, šuplíkmi a najrôznejšími doplnkami pre uloženie podstatných drobností. Dobre navrhnutý šatník dokáže vyriešiť aj všetky problémy s ukladaním vecí. Pokiaľ ide o účinné skrývanie akýchkoľvek vecí, je dobrým zvykom vyberať z dvoch možností- šatník alebo šatníkovú skriňu. Šatník je samostatná miestnosť a preto ju preferujú majitelia rodinných domov a šatníková skriňa je zasa osobitá skriňa.

Šatníky na mieru sú výborným riešením v prípade, že je k dispozícii veľký priestor. Do jedného veľkého šatníka sa dá uložiť v podstate všetok odev v domácnosti a nie je potrebný ďalší nábytok na ich uskladnenie. Šatník ako samostatná miestnosť ponúka pri uskladňovaní úplne iné možnosti, napríklad poskytuje miesto na prezlečenie.

 

Šatník ako samostatná miestnosť

Ideálnym riešením je, pokiaľ máme k dispozícii samostatnú miestnosť, ktorú môžeme využívať ako šatník. Vstup do šatníka môže byť riešený bežnými dverami, alebo posuvnými.
 

Šatník ako oddelená časť väčšej miestnosti

Ďalším bežným riešením je vyčlenenie časti väčšej miestnosti. Takýto šatník môže byť oddelený buď pevnou stavebnou priečkou, alebo posuvným systémom.
 

Šatník-skriňa s predsunutým posuvným systémom

Aj keď sú možnosti priestoru obmedzené, stále je možnosť vytvorenia vstupného mini-šatníka. Jednoducho tak, že posuvný systém predsuniete pred vnútorné vybavenie tak, že vznikne vstupný priestor. Ideálnym miestom na takéto riešenie je využiť roh miestnosti.

Galéria