Nevädzova 6 - Obchodné centrum RETRO BRATISLAVA (Ružinov)
0908 777 700

Masívne postele

  • Home
  • Masívne postele
Masívne postele sú vyrábané prevažne z masívneho bukového dreva. Bukové drevo je u nás jednou z hospodársky najvýznamnejších drevín a svojou charakteristikou a vlastnosťami sa radí medzi najčastejšie používané prírodné materiály vďaka svojím vlastnostiam ako sú pevnosť, vzhľad a odolnosť. Starostlivo selektujeme našich dodávateľov so zreteľom na ochranu prírody a preto aj všetky naše dodávateľské firmy sú vyberané s prihliadnutím na ich „eco-friendly“ technológiu a ústretovosť zabrániť ďalšiemu znečisteniu životného prostredia.

Na povrchovú úpravu masívnych postelí sa používajú ekologické systémy povrchových úprav:

Metóda lakovania

je založená na nanášaní lakovacích materiálov za účelom vytvrdenia povrchovej vrstvy a jej zušľachtenia. Vysoká tvrdosť, mechanická odolnosť a efektný vzhľad sú vlastnosti nášho lakovaného výrobku

Olejová povrchová úprava

používajú sa vysychavé oleje Natura Oil, ktoré sú zmesou prírodných olejov modifikovaných prírodnými živicami a nearomatických rozpúšťadiel. Povrchová úprava prostredníctvom oleja zvýrazní prirodzenú štruktúru dreva. Špeciálne zložky oleja sa absorbujú a vytvoria suchý, vode odolný povrch. Po olejovaní ostatne drevo prirodzene priedušné a nezmení svoj tvar vplyvom tekutiny alebo chemickej látky.

V našej ponuke nájdete aj dubové postele vyrábané v originálnom dizajne z dubového kartáčovaného dreva v hrúbke 30mm. Vlastnosti dubového dreva zaručujú jeho nadpriemerne dlhú odolnosť a životnosť. Dub je popri buku najviac používané masívne tvrdé a ťažké drevo v nábytkárstve.

V limitovanej edícii máme pre Vás pripravené aj brestové postele v jedinečnom dizajne a originálnom spracovaní v hrúbke 40mm. Brestové drevo je tvrdé, húževnaté s veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami a trvanlivosťou min. 30 rokov. Farebná rozdielnosť v štruktúre dreva a nízky podiel brestového dreva v našich lesoch ho predurčuje na výrobu luxusného nábytku v limitovaných sériách.

Pre človeka nie je nič osobnejšie ako jeho posteľ. Doprajte si posteľ Vašich snov. Hrajte sa s farbami, veľkosťou, látkami a koncovými detailmi. Odvážte sa odlíšiť a byť jedinečný. Vašu posteľ snov máte u nás na dosah. Stačí si vybrať z rôznych typov konštrukcií rámov a čiel. Konštrukcia rámu a čela postele je vyrobená z vysokohorského smreku. Toto kvalitné masívne drevo rastie v chladnom podnebí vo vysokohorských oblastiach severnej a strednej Európy. Smrek v týchto náročných podmienkach rastie pomaly a vďaka tomu je jeho drevo pevné a odolné.

Viac info v eshope

Galéria